Black Friday 2019 ne zaman? Kampanyalar başladı mı?

Dünyanın çılgınca indirim ile alışveriş yapma günü olan Black Friday 2019 ne zaman? sorusu merak ediliyor. Ülkemizde Kara Cuma, Kutsal Cuma, Şahane Cuma, Efsane Cuma, Pembe Cuma günü adı ile de bilinen bu indirim günü ilk olarak Amerika’da başladı. Sonra Kanada ve İngiltere’ye ardından tüm dünyaya yayıldı. İşte bu gün hakkında merak edilenler ve diğer detaylar yazımızda…

2019 yılında Black Friday ne zaman? 

2019 yılında Black Friday 29 Kasım’a denk geliyor…

Hangi markalar indirim uyguluyor?

Bu konuda markaları saymaya ömrümüz yetmez. A’dan, Z’ye tüm markalar indirim yaparak büyük bir rekabete girmektedir. Kozmetik, giyim, teknoloji ve onlarca kategoride indirimli alışveriş yapabilmek mümkün.

Black Friday nedir?

Black Friday, Amerika’da Şükran Gününden sonra gelen ilk cuma günüdür. Mağazalar sabah çok erken açılır ve kapanışları da çok geç olur. Bugünlerde rekabet yükselerek, indirim miktarı %90 rakamlarına kadar ulaşabilmektedir. Black Friday günü resmi bir tatil değildir.

İlk kez 1961 yılında gazetelerde bugün Black Friday olarak geçmiştir. Philadelphia’da alışveriş nedeni ile oluşan yoğun trafik ve zorluklardan ötürü bu isim verilmiştir. Son yıllarda ülkemizde de uygulanan bu çılgın indirim günü hem tüketiciler hem de markalar için olumlu olarak karşılanmaktadır.

Ülkemizde Black Friday nasıl uygulanıyor?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de neredeyse tüm markalar bugüne özel indirimlerini yaparak, satışlarını arttırmaktadır. Ülkemizde Black Friday (Kara Cuma) adından hariç olarak Efsane Cuma, Pembe Cuma, Şahane Cuma, Kutsal Cuma gibi isimler ile yerelleştirilerek bugüne özel kampanyalar düzenlenmektedir.

Black Friday 2019 yılına ait kampanyalara https://okampanya.com/black-friday-2019 linki üzerinden ulaşabilirsiniz. Kampanyalar açıklanmaya başladıkça sitemizde de güncelleme yapılacaktır.

Ayrıca sitemizde yer alan aktif çekiliş kampanyalarına https://okampanya.com/cekilis/aktif-cekilisler/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz. Sitemizde firmaların düzenlediği çeşitli avantajlı kampanyalar, turkcell bedava internetler, aktif çekilişler, çekiliş sonuçları, girişimcilik, kamusal alan ve birçok farklı promosyon ve bilgilendirme bölümleri bulunmaktadır. Sitemizi keşfetmeye ana sayfamız üzerinden başlamak için okampanya.com linkine tıklayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir