İnternetten nasıl para kazanırım? İnternetten para kazanma yöntemleri

Günümüz koşullarına göre maalesef bir işte çalışmak ekonomik açıdan yeterli gelmiyor. Bu nedenden dolayı da; ek iş olarak internet üzerinden çalışma yapmak isteyen kişiler olmaktadır, tıpkı bizler gibi. Ayrıca işi olmayan veya aile bütçesine katkı yaparak, geçimlerini sağlamak isteyen kişilerin de; asıl işi “internetten para kazanmak” olmaktadır. Fakat birçok kişi de internetten nasıl para kazanacağını bilmiyor. Biz de internet üzerinden para kazanma şansına erişmiş kişiler olarak bu konuyu ele almak istedik. İşte İnternetten nasıl para kazanırım? İnternetten para kazanma yöntemleri hakkında detaylar…

Blog Sitesi Üzerinden Para Kazanmak

Listemizin en üst kısmına kendi yaptığımız işi eklemek istedik. İşte blog sitesi üzerinden para kazanmak başlığı hakkında detaylar…

Herkes internet üzerinden çeşitli konular dahilinde birçok blog sitesini takip etmektedir. Bunlardan bazılarını gün aşırı takip ederken, bazılarına da; aradığınız bir cevabın peşindeyken giriş yapıyorsunuz. Blog sitesi üzerinden para kazanmak oldukça basit bir yöntemdir. Fakat basit olmasının yanı sıra; bu iş için sabırlı ve özverili olmak gerekiyor. Çünkü bu iş üzerinden hemen para kazanılamaz.

Blog sitesi için öncelikli olarak bir hosting ve domain satın almanız gerekiyor. Ardından site kurulumu için WordPress tabanlı basit bir site tercih edebilirsiniz. Bu konular hakkında detaylara YouTube videoları üzerinden ulaşarak, kolayca bir WEB sitesi oluşturabilirsiniz. Benim bu konudaki önerim; kullanıcı gözünden basit, hızlı ve kullanışlı olması.

Bu arada en önemli konulardan birisi de blog sitesinin hangi amaca uygun olması. Yani insanlar sizin blog sitenizden ne öğrenecekler? Burası belirttiğim gibi en önemli konulardan birisidir. Diğer blog sitelerinden fikren sıyrılmak mantıklıdır. Konuyu seçtikten sonra; seçilen konu hakkında düzenli olarak siteye içerik girmek gerekmektedir. Ardından reklam sağlayıcılardan (En büyük örnek Adsense) siteye reklam yerleşimi yaparak, para kazanmaya başlayabilirsiniz. İlk aylarda sitenizin ziyaretçilerinin az olması ve bilinmemesi gibi nedenlerden kazançlarınız hiç yok denecek kadar az olacaktır.

Siteniz ziyaretçiler tarafından keşfedildiği durumlarda kazanacağınız para miktarı da artacaktır. Bu konuda hiç düşünemeyeceğiniz rakamlar kazanılabilir. İnternette büyük sitelerde örnekler de mevcuttur. Bu konuda daha detaylı bilgilendirmeler sitemizde olacaktır.

YouTube Üzerinden Para Kazanmak

Blog sitesi gibi bir diğer reklamlardan para kazanılabilecek yöntem de şüphesiz YouTube’dir. YouTube da sabır ve özveri gerektiren bir iştir. Herkes ünlü bir YouTuber olmak zorunda da değildir. YouTube kanalınız içeriği gereği uygun kitlelere seslenir ve oldukça fazla izlenirse reklam almaya başlar. Sizler de bu reklamlardan, izlenme sayısı ve oranlarından para kazanmaya başlarsınız.

Hesap numaranızı YouTube ayarlar bölümünden belirttikten sonra kanalınızın konsept içeriklerine uygun şekilde gelen takipçileriniz size para kazandırır. YouTube de hesap numaranıza sistem üzerinden kazandığınız tutarı aktarır.

Freelancer Editör Olarak Para Kazanmak

Freelance olarak çalışmak en ideal mesleklerden bir tanesidir. Freelance serbest çalışma zamanı olan iş şeklidir. Bu sayede kişiler internet üzerinden aldıkları işleri kendi müsait zamanlarında uygun şekilde yaparak yerine getirir ve karşılığında da para kazanırlar.

Freelance işler genellikle home office tarzında ve internet üzerinden yapılmaktadır. Bu nedenle Freelancer Editör Olarak Para Kazanmak eylemi de bilgisayar başında WEB sitelerine editörlük yapmaktır. Herkes editörlük yapamaz. Bunun için belirli bir makale yazarlığı geçmişinizin olması ve imla kurallarına uygun, SEO kurallarına hakim şekilde editörlük mesleğini bilmeniz gerekmektedir.

Kitap editörü olmak ile WEB sitesi editörü olmak arasında büyük farklar vardır. WEB sitesi editörlerinin gramer kontrolleri, göz testi ve özgünlük kontrollerini yapması ve stenin içeriğine onay vermesi iş tanımındadır. Freelancer editörler tam zamanlı çalıştıkları zaman aylık 2.000 TL ile 3.000 TL arasında ücret kazanmaktadır. Bu editörlük işlerini makale yazarlığı ile taçlandırdıklarında ise, kazandıkları tutar aylık 5.000 TL ye kadar çıkabilmektedir. Fakat bunun için iyi bir eğitimden geçmek şarttır.

Instagram Üzerinden Para Kazanmak

Birçok kişi Instagram üzerinden ticari hesap açarak satış yapmaktadır. Bu sayede fazla müşteri kitlesine hitap ederek, çok sayıda kişiye ulaşıp ürünlerinin satışını yaparak oldukça fazla para kazanmaktadır. Sizler de Instagram üzerinden ücretsiz ticari hesap açarak uzman olduğunuz bir ürün hakkında satış gerçekleştirebilirsiniz. Instagram Üzerinden Para Kazanmak satışı yapılan ürüne göre değişmektedir. Ortalama aylık 5.000 TL ile 20.000 TL arasında ürünlerden kar elde eden satıcılar bulunmaktadır.

Ayrıca Instagram üzerinden büyük bir sayfa kitlesi yaratarak; farklı insanlardan gelecek reklam anlaşmaları ile de para kazanmanız mümkün. Bu şekilde de 1 post üzerinden astronomik rakam kazanan kişiler bulunmaktadır.

Sanal Ders Vermek (Udemy, Skype uygulamaları kullanarak) 

Öğretmenlerin ek iş olarak yaptıkları sanal ders vermek, günümüzde oldukça popülerdir. Öyle ki iş ilanları sitelerinde de freelance olarak sanal ders verecek eğitmenler aranmaktadır. Bu dersler sayesinde öğretmen müsait zamanında video yüklemesi yaparak bu videoları öğrencilere satmaktadır. Ayrıca Skype üzerinden de online olarak sanal ders verebilmektedir. Günümüzde oldukça popüler olan bu meslek sayesinde aylık 5.000 TL ye kadar ek gelir elde edilebilmektedir.

İnternetten nasıl para kazanırım? İnternetten para kazanma yöntemleri başlıklı yazımızı okudunuz. Sitemiz (okampanya.com) genel olarak; firmaların düzenlediği kampanyaları bir araya getirmek adına işlev sağlamaktadır. Fakat yine de genel olarak herkesi ilgilendiren konuları da sitemize eklemeyi uygun görmekteyiz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir