istanbulun en popüler yakası avrupa yakası escort bayanlar ile sizleri bekliyor

Maske dağıtım yeri değişti mi? Ücretsiz maske nasıl talep edilir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs tedbirlerini açıkladığı konuşması sırasında; maske satışı ile ilgili olarak “Kesinlikle para ile maske satışı yasaktır.” şeklinde maske satışlarının yasaklandığını açıklamıştı. Bu karar aslında oldukça yerinde bir karardır. Çünkü maske satan kişi ya da kurumlar en yüksek fiyatlardan vatandaşı mağdur edecek şekilde satışlarını yapıyorlardı. Tek kullanımlık maske fiyatının 10 TL’lere kadar çıktığı hatta geçtiği yerler vardı. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamasından sonra; Ücretsiz maske nasıl talep edilir? sorusu yanıt buldu. İşte konu ile ilgili olarak detaylar yazımızda…

EPTTAVM sitesinden başvurular…

Cumhurbaşkanımızın açıklamasının ardından EPTTAVM yani PTT’nin alışveriş sitesi üzerinde TC Kimlik numarası ile ücretsiz maske alabilmek mümkündü. Fakat bu kısa sürdü. Sanıyorum ki site yoğunluğu kaldırılamadı. Bunun üzerine ücretsiz maske için yer değiştirildi.

E-Devlet Kapısı üzerinden başvuruları…

Ücretsiz maske talebi Epttavm sitesi ardından; E-Devlet kapısına kaydırıldı. https://basvuru.turkiye.gov.tr/ linki üzerinden başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. Sayfa üzerinde sizden istenen bilgiler ise aşağıda bulunan fotoğrafta yer almaktadır.

Fotoğrafta da görüldüğü gibi; TC Kimlik numarası, doğum tarihi, ad, soyad, cep telefonu, e-posta bilgisi ve adres bilgileriniz sizden talep edilmektedir. “Aile Bireyleri Bilgileri” başlığı altında yeni aile bireyleri ekleyebilirsiniz.

  • Kişi başına 5 adet ücretsiz maske dağıtımı yapılmaktadır.
  • Başvurunuz alındıktan sonra; ücretsiz olarak PTT Kargo ile teslimat sağlanacaktır.
9 Nisan tarihli Yeni Güncelleme 

Sağlık Bakanlığı ile Türk Eczacılar Birliğinin yaptığı görüşmeler sonrasında; İstanbul’da 20 ile 65 yaş arasında bulunan kişilere maske dağıtımının eczaneler üzerinden yapılacağının bilgisi paylaşıldı.

  • Yapılan açıklamalarda; “henüz maskeler eczanelere gelmedi. Vatandaşlara SMS ile kod gönderilecek. Vatandaş cep telefonuna mesaj gelmeden eczanelere gitmemeli. O kod ile maske alınabilecek.” denildi.
  • Dağıtılan maskeler 10 günlük olacağı paylaşıldı. Kişi başına 5 adetlik maske 10 günde bir dağıtılacak.

Maske dağıtım yeri değişti mi? Ücretsiz maske nasıl talep edilir? başlıklı yazımızı okudunuz. Koronavirüs ile mücadelede mümkün olduğunca evde kalmak çok önemli. Bizler de devletimizin yanında olduğunu belirterek #HayatEveSığar diyoruz. Evde, sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir