Müzekart+ Nedir? Nereden Satın Alınabilir? Ne kadar süre geçerlidir?

Müzekart+ ile birlikte T.C Kültür ve Turizm Bakanlığına ve KKTC’ye bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde Müzekart+ Nedir? Nereden Satın Alınabilir? Ne kadar süre geçerlidir? başlıklı soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız… İşte konu ile ilgili olarak detaylar

MüzeKart+ Nedir? 

Müzekart+ ile belirttiğimiz gibi T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına ve KKTC’ye bağlı olan 300’den fazla müze ve örenyerini bir yol boyunca ziyaret edebilirsiniz.

Topkapı Sarayı’nda bulunan Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı, Efes Örenyeri içerisindeki Yamaçevler ve Göreme Açıkhava Müzesi içindeki Karanlık Kilise’de geçerliliği yoktur. Buradaki yerler için; ekstra bilet alınması gerekmektedir.

Nereden Satın Alınabilir?

Müzekart+ muze.gov.tr adresi üzerinden 70 TL’ye satın alınabilir. Bu kartı satın alırken; kişisel bilgilerinize ek olarak, bir de fotoğraf yükleme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Bilgilerinizi girdikten sonra kartı sepete ekleyip satın alma adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Bu satın alma kapsamında bir de kargo ücreti yansıyacaktır.

Ayrıca Müzekart+ İstanbul ve farklı illerde bulunan seçili yerlerden de satın alınabilir. Bu yerleri öğrenebilmek için yine belirttiğimiz muze.gov.tr adresinden yardım alabilirsiniz.

Ne kadar süre geçerlidir?

Müzekart+ ile yapacağınız ilk müze ya da örenyeri girişinizi takiben bir yıl boyunca geçerli olacaktır. Müzekart+ fiyatı 70 TL’dir. Bu tutar Türk vatandaşlar için geçerlidir.

Müzekart+ Nedir? Nereden Satın Alınabilir? Ne kadar süre geçerlidir? başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımız içerisinde belirtilen fiyat ve kartın geçerlilik tarihi gibi bilgiler zaman içerisinde değişiklik gösterebilir.

Sitemizdeki diğer yazıları keşfetmek isteyebilirsiniz: www.okampanya.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir