Reklamları Tüm Ülkede Aynı Anda Yayınlanan Peak Nedir?

18 Şubat 2019 tarihinde Türk televizyonlarında daha önce pek benzeri olmamış bir reklam yayınlandı. Aynı anda tam 41 kanal aynı reklamı yayınlamaya başladı. Televizyon başında olan kişiler ise şaşkınlık ve biraz da korku ile reklamları izledi. Farklı kanallara geçiş yapılsa da her kanalda aynı görüntü vardı. Bu gerçekten biraz tedirginlik verici. Reklamın sonuna kadar hangi markanın bu yönde reklam verdiğine dair bir bilgi yoktu. Sadece siyah bir ekran ve kayan yazılar… Reklamın sonunda Peak firmasının logosu ve internet sitesi yer aldı. Reklamları Tüm Ülkede Aynı Anda Yayınlanan Peak Nedir? Detaylar yazımızda… Bu arada reklamı izleyemeyenler de video linkine yazımız üzerinden ulaşabilirler.

O ilgi çekici reklamın imzasında Peak Games var. Yerli bir oyun şirketi. 2010 yılında Sidar Şahin tarafından kurulan şirketin bir kısmı 2017 yılında Zynga Games tarafından satın alındı. Peak Games ürünleri şu an 193 ülkede 300 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor ve firma bu sayının çok daha fazlasını istiyor! Firmanın Toy Blast adlı oyunu ABD’nin en çok oynanan oyunları arasındadır. 2018 yılının Ağustos ayında yayınlanan oyun her ay 3 milyon yeni kullanıcı çekiyor.

Reklam nasıl başladı, nasıl devam etti?

Reklamda geleneksel bir sigorta firması reklamı gibi devam eden video ekranın hacklenmiş gibi görünmesi ile kodlara dönüştü. “Biz bir takımız, İstanbul’dan” şeklinde devam etti kodlar, finalde Peak’in logosu geldi ve asıl amaç da anlaşılmış oldu. Aslında ekranlarda yer alan video bir reklamdan ziyade şirket ekip arkadaşı aradığını duyurdu. Buraya tıklayarak iş ilanlarına ulaşabilir, başvurunuzu yapabilirsiniz.

İşte o reklam aşağıdadır…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir