Sayısal Loto Nasıl Oynanır? 2018 Yılında Bir Kolon Ne Kadar?

Sayısal Loto, Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, 1 ile 49 sayı dizisi içerisinden çekiliş ile belirlenecek olan 3, 4, 5 ve 6 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan bir şans oyunudur. Katılımcılar 6 bilmesi ile birlikte büyük ikramiyeye sahip olacaklardır. 3 bilenler ise en az tutarda ikramiyeyi alacaklardır. Kazanılan tutarlar sayısal loto çekilişinin gerçekleşmesinin ardından katılım oranı ve talihli sayısına göre açıklanmaktadır.

Sayısal Loto nasıl oynanmaktadır? 

Aşağıda Sayısal Loto kuponun güncel hali bulunuyor. Toplam 8 tane kolon bulunuyor. Kolonların içerisinde 1’den, 49’a kadar sayılar bulunmaktadır. Aşağıdaki fotoğrafta da gözüktüğü gibi her kolonda 6 adet sayı seçmeniz ve kalem ile işaretlemeniz gerekmektedir.

2018 Yılında Bir Kolon Ne Kadar?

2018 yılında Sayısal Loto için bir kolon ücreti 1,5 TL’dir. Bir kupon üzerinde toplam 8 adet kolon bulunuyor ve hepsinin oynanması halinde ücret 12 TL’ye yükselecektir.

Sayısal Loto ikramiyelerini nereden alabilirim?
  • 3 ve 4 bilenler kazandıkları ikramiyeleri Loto bayilerinden alabilir.
  • 5 bilenlerin ikramiyeleri Loto bayileri ya da Milli Piyango İdari Şubelerinden ödenir.
  • 6 bilenlerin ikramiyeleri ise, Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerinden ödenir. Şube müdürlüklerinden 500.000 TL’ye kadar ödeme yapılabilmektedir.
Sayısal Loto ikramiyelerini en geç ne zaman alabilirim? 

Sayısal Loto’dan kazandığınız ikramiyeler çekiliş tarihinden itibaren sonra 1 yıl içinde alınabilmektedir. Çekiliş tarihini 1 yıl geçtikten sonra ikramiyeler zaman aşımına uğrar, kazanç sağlanamaz.

Sayısal Loto çekilişi ne zaman yapılır?

Sayısal Loto çekilişleri her Cumartesi günü gerçekleştirilir.

Sayısal Loto ile ilgili olarak öğrenmek istediğiniz konuları yorumlarda sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir